ELEX – nowa gra od Piranha Bytes!

Nordic Games zapowiedziało o godzinie 14 czasu polskiego nową grę od Piranha Bytes! Jej tytuł to ELEX. Produkcja ujrzy światło dzienne prawdopodobnie na przełomie lat 2016/2017. Ten RPG, który powstawał po Risen 3 jest osadzony w świecie science fantasy i ma zostać wydany na PC i konsole oraz będzie posiadać ręcznie stworzony, otwarty świat. elex-logo

Nordic Games to nowe wcielenie JoWooD, stworzone przez Szwedów, którzy po bankructwie austriackiej firmy, wykupili ją łącznie z osadzoną w USA Dreamcatcher Games i uczyniło z obu swoje spółki córki – przenosząc jednocześnie nazwę JoWooD do przeszłości. W szeregach firmy znajdziemy o wiele mniej osób niż przed bankructwem, ale nie są to z oczywistych względów same nowe twarze. Spod ich skrzydeł wyszła ostatnia gra bezpośrednio związana oficjalnie z uniwersum GothicArcaniA: Upadek Setarrif, więc śmiało można powiedzieć, że PB wróciło do współpracy z spadkobiercą wydawcy, z którym po Gothic 3 się rozstało. Nie oznacza to oczywiście, że i tym razem, współpraca zakończy się w gorzki sposób.

Więcej ten temat gry ELEX na ten moment możemy dowiedzieć się z oficjalnego fanpage’a Piranii oraz nowej gry na FB, a także na stronie tej produkcji – elexgame.com. Jednak prawdziwy wysyp informacji, prawdopodobnie dopiero za miesiąc, na targach Gamescom.

11717425_1413326602331479_2222163891456669375_o

Współautorzy newsa: KwiateK, Kooteks i pochodzi on z siostry tej strony – Risen Info.

Dodaj komentarz