ELEX Info ma już miesiąc!

Dokładnie 10 lipca tego roku ruszyła nowa strona w sieci GameWalk.pl – poświęcona w całości najnowszej grze Piranha BytesELEX Info. Dziś mamy 10 sierpnia, od startu ruszył miesiąc, więc to dobra okazja by podsumować start projektu – kolejny taki moment nadejdzie dopiero w roku 2016, gdy do premiery ELEX, szacowanej na ten moment, pozostanie pół roku.

ELEX Info jest wciąż jedynym – przynajmniej jak mói powszechna wiedza – fansajtem poświęconym nowej grze PB. Fansajtem w rozumieniu jako wortal z wiadomościami o grze i zbiorem działów jej poświęconych – istnieją oczywiście starsze serwisy poświęcone zwłaszcza serii gier Gothic czy encyklopedie, to jest jednak inna kategoria.

elex info logo

Dzięki obraniu takiej formy i całkowitemu poświęceniu nowej grze osadzonej w science fantasy, EI po blisko miesiącu istnienia udało się wskoczyć na pierwszą stronę w wyszukiwarce Google pod hasłem ELEX, co powinno zapewnić jeszcze większą liczbę odwiedzin i co najważniejsze tworzących stronę. Nie należy bowiem zapominać, że możliwość tworzenia treści przez czytelników jest jej podstawową zaletą i remedium na kłopoty z zorganizowaniem prężnej redakcji przy projekcie non-profit, które ma wiele podobnych serwisów.

Niewątpliwie jest to też strona najlepiej zoptymalizowana pod urządzenia mobilne z wszystkich na świecie wortali poświęconych grom PB – użytkownicy przeglądarki Chrome pod systemem Android powinni zauważyć to w sposób szczególny. Mimo, że zdecydowana większość użytkowników odwiedza ELEX Info używając komputerów z systemem Windows, to ponad co 10 osoba robi to z Androida – zatem te udogodnienia znajdują swoich odbiorców. Jeśli zaś chodzi o użytkowników – aktualnie liczba odwiedzających nieco wyższa niż w przypadku siostry tej strony, Risen Info. 10 lipca odwiedziło nas 8 osób – dzień później było to ponad 100. Pewien „boom” nastąpił jednak po opublikowaniu omówienia zapowiedzi ELEX z serwisu GameStar – przyciągnął też nieco osób na stałe, bo mniej więcej utrzymuje się do dziś. Jest to też najczęściej czytany w tym serwisie artykuł. Porównując do podobnego okresu przy grach z poprzedniej serii PB, kilkuset użytkowników dziennie to normalny stan w tzw. sytuacji „daleko do premiery” – wraz z rozwojem kampanii promocyjnej i zainteresowania grą będzie się na pewno zwiększał.

Wykres pokazujący zainteresowanie RI
Zmiany dziennej ilości unikalnych odwiedzin przez pierwszy miesiąc istnienia elex.info.pl

Tyle z podsumowań po miesiącu działalności – mamy nadzieję, że każdy następny miesiąc będzie jeszcze bardziej owocny, ELEX Info wyrobi sobie mocną pozycję poprzez stałe i merytoryczne aktualizacje – a społeczność zgromadzona wokół gier PB odżyje w oczekiwaniu na największy hit w historii studia. A my zdążymy rozdać kilka razy nagrody dla czytelników i tworzących stronę. Na podsumowaniu tych wydarzeń spotkamy się jednak za rok – 10 lipca 2016. Tymczasem z okazji przeżytego miesiąca, życzymy EI wszystkiego najlepszego.

Dodaj komentarz