Recenzje

Po premierze ELEX został poddany ocenie nie tylko graczy, ale i recenzentów. W niniejszym artykule zagregowano wszystkie oceny opublikowane w różnych mediach, aby pomóc w podjęciu decyzji o zakupie gry. Każda recenzja zawiera krótki cytat lub jego tłumaczenie, jeżeli recenzja nie jest oryginalnie w języku polskim.

PC Games (Niemcy) – 77%

Porządna przygoda z fajnym scenariuszem miksu science fiction i fantasy. Elex nie jest must-havem dla fanów RPG jak Divinity: Original Sin 2 – ale to miły dodatek.

GameSpace (USA) – 70%

Jeżeli jesteś fanem otwartego świata i złożonej walki, ELEX może być grą dla Ciebie, z zastrzeżeniem, że możesz oczekiwać poprawy pewnych elementów gry w najbliższych miesiącach.

GameStar (Niemcy) – 85%

Z świetnymi zadaniami i jeszcze lepszym światem Elex staje się najlepszą grą Piranha Bytes od czasów Gothic 2, dziedzicząc wady poprzedniczek.

IGN Spain (Hiszpania) – 65%

Elex jest miejscami dobrą grą, pod całą apatycznością na jego powierzchni. Jest tutaj kilka dobrych pomysłów, które mogą zostać łatwo przeoczone z powodu słabej narracji, gameplayu i estetyki.

The Games Machine (Włochy) – 58%

Kosmici, uzbrojoni rycerze, mechy, mutanci, dinozaury strzelające laserami, czary i broń maszynowa – wszystko co kiedykolwiek widziałeś w grze wideo, po prostu to nazwij, a prawdopodobnie znajdziesz to w ELEX. Bigos tak dziwny, że powinien być niesamowity, zniszczony przez banalne główne zadanie i wadliwy, typowy dla Piranha Bytes system walki.

GRYOnline.pl (Polska) – 75%

Choć Elex nie jest przystępny i potrafi zrobić odpychające pierwsze wrażenie – zwłaszcza jeśli ktoś nastawia się na jakość gier klasy AAA – to zdecydowanie zasługuje na to, by dać mu więcej niż jedną szansę.

Multiplayer.it (Włochy) – 70%

Piranha Bytes wraca do sagi Gothic i przesuwa ją w przyszłość z nową marką. ELEX nie jest wolny od wad, pośród których znajdziemy trochę inspirowany klimat uniwersum czy nieposłuszny system walki, ale spełni oczekiwania hardkorowych fanów.