ELEX

elex-logoELEX jest najnowszą grą Piranha Bytes, twórców serii Gothic i Risen zapowiedzianą w lipcu 2015 roku. Podobnie jak poprzednie gry tego producenta ma być RPG akcji osadzonym w otwartym świecie – tym razem jednak uniwersum będzie umieszczone w postapokaliptycznym klimacie science fantasy. Jest to nowość dla zespołu z niemieckiego Essen jak i dla społeczności ich fanów – jednak wcześniej panowie z Piranha Bytes radzili sobie zarówno z klimatami mrocznymi jak i śródziemnomorskimi.

Tym razem wydawcą gry jest Nordic Games, a konkretnie austriacki oddział tej firmy, który jest spadkobiercą JoWooD – wydawcy serii Gothic. Twórcy, w teorii paradoksalnie, uważają, że współpracując z NG mają swobodę w tworzeniu gry jakiej nie posiadali nigdy wcześniej – co z pewnością przełoży się na wysoką jakość gry.

Produkcja ma zostać wydana na przełomie lat 2016/2017 na PC i konsole nowej generacji – oprawa graficzna będzie więc stała na wysokim poziomie. Wciągającą rozgrywkę mają zapewniać rozbudowane wybory moralne, a twórcy obiecują wysłuchanie szeregu próśb zgłaszanych przez graczy odnośnie mechaniki ostatnich gier z serii Risen – i uwzględnić je przy projektowaniu mechanizmów gry ELEX.

Znaczne szersze informacje na temat tej gry możesz znaleźć pod poniższymi linkami, które odnoszą się do bogatych w treści artykułów szeroko opisujących wszelkie znane na ten moment aspekty gry – i są stale aktualizowane.

Newsy:

Artykuły:

Dodaj komentarz