Data premiery, wymagania i inne wstępne informacje

Jak już wiadomo, ELEX wyjdzie najprawdopodobniej dopiero na początku 2017. Serwis Steam poinformował nas o tym zamieszczając grę w swoich zbiorach – znajdziecie ją tutaj.

Na karcie produktu znajdują się również wstępne wymagania sprzętowe, które mogą się różnić od oficjalnych i ostatecznych.

  • Procesor: Intel Core i5 taktowany 2.5 GHz lub lepszy albo AMD Phenom II x4 940 taktowany 3.0 GHz
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 5870, 1 GB VRAM

Gdy „chłopacy z PB” są obecnie mocno zapracowani, a każda informacja pokroju „co zobaczymy w grze” jest tajemnicą, nie warto o to pytać. Mnie zastanowiło jednak coś innego, odpowiedzi otrzymałem, więc właśnie się nimi z Wami dzielę w formie wywiadu.

Mini-wywiad z Björnem

Ja: Czy macie w planach stworzenie dla każdej narodowości jakiegoś „easter egg”, byłoby to bardzo miłe, że pamiętacie o każdym kraju ;).

Björn: Jesteśmy w trakcie tworzenia i wprowadzania do gry kilku zabawnych easter eggów, które przyszły nam do głowy bez żadnych planów ani projektu.

Ja: W grze będziemy mieć dostępną całą planetę Magalan czy tylko część z niej?

Björn: Świat gry będzie jak jeden wielki kontynent który jest różnorodny, ale nie będzie dostępnej całej planety.

Ja: Skoro w grze jest planeta Magalan to czy uniwersum ELEX ma system planet podobny do naszego?

Björn: Gra rozgrywa się na planecie, a czy jest coś po za nią – dowiemy się od mieszkańców tej planety.

Ja: Czy wiadomo kto będzie wydawcą w Polsce?

Björn: Nie wiemy kto opublikuje grę w Polsce, jeszcze. Może nasz wydawca odpowie na to pytanie? (czekam na odpowiedź od Nordic Games czy w ogóle są jakieś rozmowy – przyp.)

Ja: Za rok będziemy świętować 10-lecie wydania Gothic 3, możemy liczyć na jakąś miłą niespodziankę?

Björn: Jesteśmy zadowoleni z każdej rocznicy, oczywiście, ale nic nie jest zaplanowane. W przyszłym roku będzie więcej o naszym obecnym projekcje, by ludzie wiedzieli że planujemy wydać wielki, nowy, otwarty świat na doświadczenia.

Ja: Są jakieś plany otwarcia sklepu z oryginalnymi rzeczami od was jako studia oraz gadżety z gier?

Björn: Wszystko jest planowane przez Nordic Games. Ale uważamy że będzie więcej upominków, na razie mamy tylko koszulki z napisem ELEX które można było zobaczyć na ostatnim Gamescomie. Od czasu do czasu organizujemy konkursy na naszym oficjalnym koncie na Facebook, w których można wygrać parę fajnych rzeczy związanych z ELEX. Teraz jest konkurs Fanart, a w grudniu równieżcoś jest zaplanowane na portalu piranha-fanart-portal.de, który jest dostępny także z polskimi napisami :),

Ja: Co stanie się z serią Risen? Są jakieś plany co do niej?

Björn: Jesteśmy tylko 27 osobowym zespołem i w tej chwili nie ma możliwości, aby były rozwijane dwa projekty, ponieważ cały zespół pracuje nad ELEX. Zazwyczaj myślimy o tym, co w późniejszym czasie jest możliwe do zrealizowania.

Mam nadzieję, że miło się czytało. Danke Björn!

Dodaj komentarz