Fabuła

Na oficjalny opis fabularny przyjdzie nam z pewnością jeszcze nieco poczekać – jednak z dostępnych informacji możemy wyciągnąć kilka mówiących.

Głównym protagonistą gry ELEX ma być niespotykany dotychczas w żadnej z gier Piranha Bytes bohater z unikalną historią. Nie będzie on jednak w swojej podróży osamotniony – grę możemy przechodzić wraz z komputerowym towarzyszem. Nie odbiera to nam oczywiście możliwości samotnej wędrówki przez linię fabularną.

Dostępna fabuła ma być przedstawiona w formie rozdziałów – jest to jednak cos, co fani gier PB lubią i eksperymenty z ich eliminacją nie otrzymały nigdy poztyywnych opini zwrotnych. Podczas gry Risen 3 był przedstawiany za grę mroczną i powrót do korzeni, ELEX ma być grą naprawdę mroczną i w trakcie przemierzania świata odwiedzimy mnóstwo mrocznych lokacji. Tym samym sama fabuła powinna być obfita w mroczny klimat.

Na naszej ścieżce staną również inne rasy niż ludzka – nie wiemy jednak do tej pory, czy będzie to tylko jedna rasa, a tym bardziej jaka. Nie zaliczamy do tego oczywiście ras pełniących wyłącznie rolę potworów – chodzi o rozmowy w oferowanej przez grze historię. Mimo tego, wiemy że świat, w którym je spotkamy będzie w większej części jednym, spójnym obszarem, pokroju np. kontynentu niż chociażby małymi wysepkami.

Gdy tylko pojawi się oficjalny opis fabularny – tymczasem będziemy wzbogacać ten opis o pojawiające się informacje.

Dodaj komentarz