Wrażenia z pokazu ELEX na Gamescom

W trakcie trwających targów gier Gamescom nastąpił wysyp informacji o ELEX. Przeważają wśród nich nowe wieści – tak jak podział na cztery frakcje, możliwość szybkiej podróży przy pomocy jetpacka czy broń laserowa.

elex gc screen3

Polskie serwisy obecne na targach zrelacjonowały to co zobaczyły podczas zamkniętych pokazów, więc cytując najważniejsze naszym zdaniem fragmenty, odsyłamy Was do zapowiedzi i zabieramy się za aktualizację naszych zasobów ELEX Info to, czego się dowiedzieliśmy.

Elex będzie bardzo naciskał na nasze decyzje. Podczas rozgrywki wybierzemy bowiem, komu chcemy pomóc w uzyskaniu dostępu do magicznej substancji. Będziemy mogli zdecydować również o losach głównego bohatera – albo ponownie zrobimy z niego elexowego ćpuna, albo poprowadzimy go ścieżką prawa i sprawiedliwości. To w sumie do niego będzie należała decyzja, kto tak naprawdę dostanie dostęp do zakazanej substancji. Każda decyzja będzie kierowała rozgrywkę na inne tory. Raz podjęta, nie będzie mogła być również cofnięta, więc gracz będzie musiał zważać na swoje czyny.

Więcej: wrażenia od gram.pl

Akcja gry toczy się na planecie Magalan wiele lat po uderzeniu meteorytu, który doprowadził wysoce rozwiniętą cywilizację niemal do wymarcia. (…) W trakcie podróży będziemy przemierzać zielone lasy, mroczne bagna czy też przysypane śniegiem góry. Po zaliczeniu lokacji startowej cała planeta stanie przed nami otworem i jedynie poziom naszych umiejętności pokonywania coraz silniejszych potworów żyjących w konkretnych regionach ograniczy dostęp do niektórych obszarów. Sam świat gry ma być jedną ogromną lokacją bez ekranów ładowania, a zabawa w nim oferować około 70 godzin rozrywki. Planetę Magalan będzie zamieszkiwać wielu NPC, a każdy z nich posiadać ma własną opinię na temat bieżących wydarzeń. Siedliska ludzi mają być zróżnicowane, z cechami charakterystycznymi dla rezydujących w nich frakcji. Twórcy planują wprowadzić system szybkiej podróży, który najprawdopodobniej zostanie zrealizowany w formie teleportów.

Więcej: wrażenia od gry-online.pl

Pozostałe zaś relacje są przeważnie tłumaczeniem serwisu z golem.de. Chociażby:

Oczywiście w tym świecie nie będziemy biegać za przeciwnikami z mieczem w łapie, a wykorzystamy bardziej futurystyczne zabawki. Przygotujcie się na jetpacki, wielkie pancerze, bronie plazmowe oraz laserowe.

Więcej: artykuł od ppe.pl

Pamietajmy też, ze targi jeszcze trwają, więc możemy się spodziewać kolejnych materiałów – może gameplay z prawdziwego zdarzenia?

Dodaj komentarz