Czy ELEX to wyłącznie skrót? Wiemy więcej o świecie gry!

Na forum World of Players pojawiła się wypowiedź Jenny Pankratz z Piranha Bytes, w której odpowiada ona na pytania forumowiczów – najciekawszy jest jednak fragment, odnośnie świata ELEX i kiedy zostaną przedstawione szczegóły na jego temat. W luźnym tłumaczeniu:

Tak, w najbliższych dniach wyjdzie trochę światła z tej ciemności. Ktoś tutaj dosyć spójnie to opisał. Jest to świat z przyszłości po pewnej katastrofie, część świata po tej katastrofie się cofnęła, z kolei inna część dzięki technologii jest w stosunku do niej mocno do przodu, i wtedy pojawia się Elex, który(która/które) odgrywa dużą rolę w świecie… Stay tuned.

Na dokładkę, akapit wyżej, Jenny na pytanie czy Elex to imię bohatera (bo jak wiemy, nie będzie on już bezimienny), odpowiada:

Lol. Nie. Elex jest miksem słów… Jest to także pewna rzecz w grze. A co dokładnie – dowiecie się na dniach.

Do tej pory z przekazywanych nam informacji wynikało, że nazwa ELEX to wyłącznie skrót. Jak informował wydawca gry, Nordic Games, ma on nawet konkretne rozwinięcie w postaci przymiotników opisujących tą produkcję – przeczytacie o tym w artykule Skrót ELEX – co oznacza?

elexjennycotojest

Obie wypowiedzi, sugerują jednak, że tytułowy „Elex” jest czymś więcej i to czymś związanym z światem, w którym toczyć będzie się przygoda. Jedno wiemy na pewno – nie jest to osoba. Szczegółów czym dokładnie jest „Elex” i w jakim kontekście „to” spotkamy, powinniśmy spodziewać się na dniach – na razie, jak napisała osoba odpowiedzialna za fabułę, musimy czekać. Nie jesteśmy jednak bez niczego – poznaliśmy całkiem intrygujący fragment informacji o świecie gry.

Podziękowania dla Laurealdina za zainspirowanie tego wpisu.

Dodaj komentarz